دسته بندی ها:

دسته بندی ها

مسابقات موج سواری استرالیا- 2016

مسابقات موج سواری استرالیا- 2016

تعداد ویدئوها: 3

در دوره ویدیویی «مسابقات موج سواری استرالیا-2016» با ما همراه باشید. استرالیا یکی از مشهورترین مقاصد موج سواری در دنیا بوده و همواره بسیاری از ورزشکاران و گردشگران را به سوی خود می‌کشاند؛ به گونه‌ای که برخی از سواحل آن از جمله سرفرز پارادایس به دلیل الگوهای مناسب وزش باد و امواج خروشان و مرتفع به بهشتی برای موج سواران تبدیل شده‌ است. موج سواری نه تنها به عنوان یک ورزش و تفریح بلکه بیشتر به عنوان یک شیوه و سبک زندگی برای دوست‌داران آن تلقی می‌شود. حدودا 2,5 میلیون نفر در استرالیا به صورت تفریحی به این ورزش مفرح پرداخته و تقریبا 420 هزار نفر نیز به شکل حرفه‌ای آن را دنبال می‌کنند. همچنین بسیاری از کمپانی‌های برتر سازنده تجهیزات موج سواری نظیر Billabong ،Rip Curl و Quiksilver در این کشور واقع شده‌اند. در استرالیا همواره رویدادها و مسابقات مختلف موج سواری برگزار می‌شود که از جمله آنها می‌توان به Quiksilver Pro Gold Coast ،Rip Curl Pro Bells Beach ،Drug Aware Margaret River Pro ،Australian Open of Surfing و Beachley Classic اشاره کرد. مسابقات Australian Open of Surfing یک رویداد مهیج موج سواری است که هر ساله در ساحل Manly Beach شهر سیدنی برگزار می‌گردد. این رویداد بزرگ برای نخستین بار در سال 2012 برگزار گردید و بسیاری از موج سواران مطرح مرد و زن نیز از سراسر دنیا در آن حضور یافتند. در دوره پیش‌روی مسابقات موج سواری Australian Open of Surfing سال 2016 را مشاهده خواهید نمود. در ادامه از شما علاقه‌مندان به ورزش موج سواری دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوهای این رویداد مهیج بنشینید.

مستند موج سواری- فاصله بین رویاها

مستند موج سواری- فاصله بین رویاها

تعداد ویدئوها: 8

در «مستند موج سواری- فاصله بین رؤیاها» به سراغ سواحل زیبا و خیره کننده هاوایی رفته و به ماجراجویی و موج سواری در دل آب‌های اقیانوس آرام خواهیم پرداخت. در میان جزایر گوناگونی که در گوشه و کنار این کره خاکی وجود دارند، نام مجمع‌الجزایر هاوایی به دلیل داشتن سواحل زیبا، طبیعت بکر و جاذبه‌های طبیعی متعدد بسیار پررنگ‌تر جلوه می‌کند. علاوه بر زیبایی‌های نهفته در این جزایر، برخی از سواحل آن به عنوان یکی از بهترین مقاصدِ موج سواری شناخته می‌شوند. یکی از این سواحل Jaws نام دارد؛ یک نقطه ساحلی در شمال جزیره مائوئی واقع در ایالت هاوایی که ارتفاع امواج در آن حتی به بیش از 12 متر نیز می‌رسد؛ جایی که به دلیل دارا بودن چنین شرایطی همواره میزبان بسیاری از موج سواران حرفه‌ای و باتجربه از سراسر دنیا می‌باشد. رویارویی با این امواج سنگین به طور حتم چالش بسیار بزرگی برای موج سواران محسوب می‌شود و اگرچه این کار، دشوار و یا حتی غیرممکن به نظر می‌رسد اما برخی از موج سواران با تکیه بر توانایی‌های خود بر این امواج مرتفع غلبه کرده و با آن همراه می‌شوند. در ادامه و در این مستند مهیج چندین موج سوار تصمیم به انجام این چالش بزرگ می‌گیرند و خود را برای رویارویی با این امواج عظیم آماده می‌کنند. با ما همراه باشید.

برترین‌های موج‌سواری

برترین‌های موج‌سواری

تعداد ویدئوها: 35

در دوره ویدیویی «برترین‌های موج سواری» با ما همراه باشید. یکی از ورزش‌های مفرح و هیجان انگیز آبی که طرفداران بسیاری نیز در نقاط مختلف دنیا دارد موج سواری است. این ورزش در فصول گرم سال بخصوص در فصل تابستان از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و علاقه‌مندان متعددی را به سوی سواحل مختلف می‌کشاند. برخی از این سواحل به دلیل الگوهای وزش باد، زمان شکل‌گیری امواج و موقعیت کف دریا برای موج سواری مناسب‌‌ترند و به سبب شرایط آب و هوایی مساعد، بسیاری از موج سواران آن مکان‌ها را برای موج سواری بر می‌گزینند. از آب سنگ Belharra در فرانسه گرفته تا سواحل Byron Bay و کناره‌های ساحل طلایی استرالیا (سرفرز پارادایس) که به بهشت موج‌سواران مشهور است، همه و همه پذیرای گردشگران و ورزشکاران فراوانی از گوشه و کنار جهان می‌باشند. غالبا موج سواران حرفه‌ای آب‌های خروشان و امواج مرتفع را به موج‌های آرام و کم ارتفاع ترجیح می‌دهند و چالش برانگیزترین آب‌ها را برای موج سواری انتخاب می‌نمایند. موج سوارانی که با رفتن در دل دریا با این امواج عظیم همراه شده و صحنه‌های مهیج و لذت بخشی را خلق می‌کنند. در ادامه شاهد هنرنمایی تعدادی از این موج سواران حرفه‌ای خواهیم بود. پس بیش از این شما را منتظر نگذاشته و توجهتان را به تماشای ویدیوهای دیدنی این دوره جلب می‌کنیم.

مسابقات موج‌سواری

مسابقات موج‌سواری

تعداد ویدئوها: 2

در دوره ویدیویی «مسابقات موج سواری» با ما همراه باشید. در هوای گرم و بخصوص در فصل تابستان ورزش‌های آبی به شدت مورد استقبال علاقه‌مندان بوده و بسیاری از افراد را به سوی سواحل می‌کشاند. بعضی از این ورزش‌ها در آب‌های ساکن و آرام و برخی دیگر در آب‌های خروشان و پرتلاطم انجام می‌شوند که یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین آنها موج سواری است. در این ورزش مهیج هنگامی که موج سوار در قسمت جلوی موج قرار می‌گیرد روی تخته ایستاده و با حفظ تعادل بر روی آن با قدرت امواج حرکت می‌کند. در اوایل قرن بیستم میلادی با تلاش‌های جورج فریت که امروزه او را با لقب پدر موج سواری مدرن می‌شناسند، این ورزش شکل امروزی‌تری به خود گرفت و پس از آن با تشکیل فدراسیون جهانی موج سواری در سال 1964 مسابقات متعددی در سطوح مختلف برگزار گردید. از جمله این رقابت‌ها می‌توان به ASP World Tour ،Shark Island Challenge ،US Open of Surfing ،Vans Triple Crown of Surfing ،Noosa Festival of Surfing و... اشاره کرد. در این دوره صحنه‌هایی جذاب و دیدنی از مسابقات موج سواری را مشاهده خواهید نمود. پس در ادامه از شما علاقه‌مندان به این ورزش مهیج دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوها بنشینید.

ماجراهای موج‌سواری

ماجراهای موج‌سواری

تعداد ویدئوها: 18

در مستند «ماجراهای موج سواری» به نقاط مختلف دنیا سفر کرده و با مکان‌های مناسب برای موج سواری بیشتر آشنا می‌شویم. سوار شدن بر امواج خروشان دریا قطعا یکی از لذت‌ بخش‌ترین لحظات ممکن برای علاقه‌مندان به این ورزش است. حس متفاوتی از ماجراجویی و هیجان که تنها کسانی که آن را تجربه کرده‌اند قادر به درکش هستند. موج سواری از آن دسته ورزش‌هایی است که فرصت سفر و تجربه‌های متفاوت را به افراد می‌دهد. از سواحل زیبا و خیره کننده هاوایی گرفته تا آب‌های خروشان سواحل تایوان همه و همه می‌تواند شما را با زیبایی‌ها و دنیای اسرارآمیز این ورزش مفرح آشنا کند و لذت‌ بخش‌ترین لحظات را برایتان رقم بزند. بسیاری از مناطق ساحلی در دنیا با برخورداری از شرایط آب و هوایی و وزش باد مساعد، ارتفاع امواج تشکیل شده و وضعیت کف دریا از هر نظر برای موج سواری ایده‌آل و مناسب هستند. یکی از این مناطق که جزء بهترین سواحل ممکن برای این منظور می‌باشد، ساحل El Confital در مجمع‌الجزایر قناری است. این ساحل زیبا در جزیره گران کاناریا، یکی از شناخته شده‌ترین مکان‌ها برای مسابقات ورزش موج سواری به حساب می‌آید و همواره میزبان بسیاری از موج سواران مطرح از سراسر دنیا بوده است. تنریف بزرگ‌ترین جزیره از هفت جزیره تشکیل دهنده مجمع‌الجزایر قناری در اقیانوس اطلس نیز یکی دیگر از این مکان‌ها می‌باشد. کیفیت امواج دریا، دمای مناسب آب و مهمان‌نوازی موج سواران بومی، این جزیره را به یکی از بهترین مناطق برای موج سواری تبدیل کرده است. با ما همراه باشید.

اصول ابتدایی آموزش موج‌سواری

اصول ابتدایی آموزش موج‌سواری

تعداد ویدئوها: 41

در دوره ویدیویی «اصول ابتدایی آموزش موج سواری» با نکات پایه‌ای و مهم این ورزش مهیج آشنا خواهید شد. در میان ورزش‌های آبی، موج سواری جزء مفرح‌ترین و پرطرفدارترین آنها به شمار می‌رود. ورزشی که در آن می‌توانید اوج هیجان را تجربه کرده و در دل آب‌های پر تلاطم با امواج مرتفع همراه شوید. موج سواری همچون سایر ورزش‌ها نیازمند یکسری پیش زمینه‌ها و تجهیزات خاصی بوده و تمرکز زیادی را می‌طلبد. مهم‌ترین وسیله در این ورزش، تخته موج سواری است. برای یک تازه کار استفاده از تخته‌های بلند بهترین انتخاب ممکن می‌باشد. تخته‌های بزرگ‌تر به دلیل دارا بودن فضای بیشتر و حفظ تعادل راحت‌تر بر روی تخته به مبتدیان توصیه می‌شود. در ابتدا بهتر است یک تخته فومی تهیه کرده و تمرین خود را با آن آغاز نمایید. علاوه بر تخته موج سواری به گوش‌گیر و کرم ضدآفتاب نیز نیاز خواهید داشت. یکی دیگر از مواردی که در این ورزش از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد انتخاب لباس مناسب است. به طور مثال در آب‌های سرد پوشیدن لباس‌ مخصوص بدن موج سوار را گرم نگه داشته و از سرمازدگی و کاهش دمای بدن جلوگیری می‌کند. به عنوان یک مبتدی در هنگام انجام این ورزش باید خطرات احتمالی از جمله مواجه شدن با امواج عظیم دریا را نیز در نظر بگیرید و از رفتن به نقاط پرعمق ‌آب خودداری نمایید. این نکته بسیار مهم را مد نظر داشته باشید که موج سواری یکی از پیچیده‌ترین ورزش‌های دنیاست و برای موفقیت در آن باید سخت تمرین کرده و چالش‌های زیادی را پشت سر بگذارید. با تمرین فراوان و اصولی زیر نظر یک مربی باتجربه است که می‌توانید خود را به بالاترین سطح آمادگی رسانده و بر امواج عظیم و مرتفع غلبه کنید. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای آموزشی اصول ابتدایی ورزش موج سواری جلب می‌کنیم.

برترین‌های فلای بورد

برترین‌های فلای بورد

تعداد ویدئوها: 14

در مستند «برترین های فلای بورد» با ما به دنیای هیجان انگیز تفریحات آبی قدم بگذارید. تفریحات آبی به ویژه در فصول گرم سال یکی از گزینه‌های انتخابی برای افرادی است که قصد دارند تجدید قوا کرده و اوقات شادی داشته باشند. فلای بورد، جت پک و هاور بورد سواری از انواع این تفریحات به شمار می‌آیند که امکانات آن در سواحل جنوبی کشورمان نیز برای علاقه‌مندان فراهم شده است. جت‌پک (کوله جت) که از آن با نام کوله پشتی پرتابی یا کوله پشتی جهشی نیز یاد می‌شود، وسیله‌ای است که به پشت فرد بسته می‌شود و توسط فشار گاز یا آب به پرواز در می‌آید. شرکت JetPack Aviation که اولین جت‌پک‌های تجاری را ساخته است، قصد دارد در سال 2019 نسخه برقی این وسیله را به بازار عرضه نماید. فرانکی زاپاتا؛ قهرمان جت اسکی جهان در مسابقات جهانی جت اسکی چین در سال 2011 دستگاهی را معرفی کرد که هم اکنون آن را با نام فلای بورد می‌شناسیم. این دستگاه به طور رسمی از ماه می سال 2012 در دسترس عموم قرار گرفت. فلای بورد در حقیقت یک صفحه است که با یک لوله انعطاف‌پذیر به یک جت اسکی متصل است. فشار آبی که از لوله به زیر بورد وارد می‌شود، شخص را بر روی هوا معلق یا شناور نگه می‌دارد و با پمپاژ و فشار آب به وی اجازه مانور دادن، انجام حرکات نمایشی و شیرجه ‌زدن در آب را می‌دهد. در سال 2016 فرانکی زاپاتا رکورد پرواز با هاور بورد را شکست. وی به کمک یک Flyboard Air که با موتور جت کار می‌کرد، 2252 متر در طول مسیر ساحل حرکت کرد و به این ترتیب رکورد قبلی این پرواز که 275,9 متر بود را شکست. در ادامه از شما علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم با ما به تماشای صحنه‌های جذاب پرواز بر فراز آب بنشینید.

داستان‌های ماهیگیری

داستان‌های ماهیگیری

تعداد ویدئوها: 9

در مستند «داستان‌های ماهیگیری» با ما همراه باشید. در میان تفریحات گوناگون که انسان‌ها برای فرار از روزمرگی و تجدید قوا به آن روی می‌آورند، ماهیگیری به خصوص برای علاقه‌مندان به آن جایگاه ویژه‌ای دارد. یک تفریح جذاب که شما را برای ساعت‌ها از محیط شلوغ شهر دور کرده و در دل طبیعت به سوی یک رودخانه می‌برد. یک قلاب ماهیگیری، تعدادی طعمه و حتی یک صندلی کوچک تمام آن چیزی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید به دنیای شیرین ماهیگیری قدم بگذارید. پس از فراگیری فنون مورد نیاز ماهیگیری انتخاب یک مکان مناسب برای این کار اهمیت بالایی دارد. اگر علاقه‌مند به صید نوع خاصی از ماهی هستید پیش از آن باید نسبت به مکان زندگی و زمان حضور آن نوع خاص در رودخانه اطلاعات کافی کسب کنید. آب‌سنگ حلقوی کازمولدو در شمال ماداگاسکار معدن ماهی شاه گیش بزرگ در جهان است. با حضور در این مکان و در آبی زلال می‌توانید حرکت شاه گیش نقره‌ای را به زیبایی هرچه تمام‌تر مشاهده نمایید. همچنین شبه جزیره کامچاتکا که در خاور دور روسیه و مابین اقیانوس آرام و دریای اختسک قرار دارد مکان خوبی برای صید ماهی قزل‌آلا می‌باشد. در ادامه از شما عزیزان دعوت می‌کنیم با ما به تماشای این مستند دیدنی بنشینید.

نکات لازم برای ماهیگیری

نکات لازم برای ماهیگیری

تعداد ویدئوها: 14

در دوره ویدیویی «نکات لازم برای ماهیگیری» با ما همراه باشید. لین واگنر یک کاپیتان راهنمای تأیید شده و با مجوز از سوی IGF (سازمان بازی و ماهیگیری بین المللی) می‌باشد که چندین کتاب آموزشی در زمینه ماهیگیری تألیف کرده است. وی مدت چهل سال کاپیتان کشتی‌های مختلف بوده و تجارب بسیاری در زمینه ماهیگیری دارد. در این مستند به همراه واگنر با اصول مهم و نکات اصلی ماهیگیری آشنا خواهید شد. در آغاز توجه به این نکته حائز اهمیت است که شرایط آب و هوایی، ماه، میزان موج و بسیاری موارد دیگر در کیفیت ماهیگیری تأثیرگذار می‌باشد. برای اینکه بتوانید در شرایط مختلف نتیجه مطلوبی کسب نمایید می‌بایست نسبت به جهت وزش باد و مسیر حرکت موج‌ها آگاهی کافی داشته و وضعیت خود را با شرایط موجود به خوبی تطبیق دهید. بی‌شک چوب ماهیگیری و طعمه نخستین چیزهایی هستند که با شنیدن واژه ماهیگیری به ذهن افراد خطور می‌کند و به طور حتم انتخاب و نحوه به کار بردن صحیح آنها از اصول ابتدایی ماهیگیری محسوب می‌شود. در انتخاب چوب ماهیگیری باید به موارد مختلفی توجه کرد. معمولا مدل‌ها از انواع سبک تا سنگین دسته‌بندی می‌شوند. برای ماهیگیری باید بدانید چه نوع چوبی برای شما با توجه به سن، نوع ماهی مورد نظر و توانتان در کنترل چوب مناسب است. از میان انواع چوب‌های ماهیگیری، معروف‌ترین آنها عبارتند از چوب ماهیگیری تلسکوپی، یک یا چند تکه، کاسی، ساحلی، اسپنینگ، فوق سبک و تنکارا. جالب است بدانید که هرچه درصد کربن بکار رفته در ساخت چوب لانسر بیشتر باشد، جنس چوب بهتر خواهد بود و انعطاف و قدرت بیشتری نیز خواهد داشت. آشنایی با انواع طعمه‌های ماهیگیری و روش صحیح طعمه زدن به قلاب نیز یکی دیگر از بخش‌های مهم ماهیگیری به شمار می‌رود. از طعمه‌های معروفی که ماهیگیران حرفه‌ای از آنها استفاده می‌کنند می‌توان به کرم خاکی، تکه‌های ماهی‌ و خمیر ماهیگیری اشاره کرد. اگر قصد دارید چوب ماهیگیریتان را خودتان آماده کنید می‌بایست با انواع گره‌های ماهیگیری آشنایی داشته باشید که از جمله آنها می‌توان به گره Palomar ،Bimini Twist ،Uni ،Blood و Clinch اشاره کرد. یکی از نکاتی که باید بدانید این است که طوری گره را انتخاب کنید که استقامت کافی داشته باشد تا در اثر ضربات و گیر کردن به موانع به راحتی پاره نشود تا با اطمینان کافی و خاطری آسوده به ماهیگیری بپردازید. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره جلب می‌کنیم.

ماهیگیری با رابسون گرین در اسنشن آیلند

ماهیگیری با رابسون گرین در اسنشن آیلند

تعداد ویدئوها: 11

در مستند «ماهیگیری با رابسون گرین در اسنشن آیلند» سفری خواهیم داشت به این جزیره آتشفشانی در جنوب اقیانوس اطلس. رابسون گرین، ماهیگیری که برای تجربه صید ماهیان متنوع به نقاط بسیاری از جهان سفر کرده، این بار کوله بار خود را به مقصد اسنشن آیلند بسته است. این جزیره آتشفشانی که در جنوب اقیانوس اطلس و میان قاره آفریقا و آمریکای جنوبی قرار دارد به پارک ژوراسیک ماهیان معروف است. جزیره‌ای که از تمام جهات توسط گونه‌های مختلف ماهیان از کوچک‌ترین گرفته تا بزرگ‌ترین آنها احاطه شده است. فریبا ماهی سیاه، سرخو، شاه گیش، سرده، چشم گاوی، ماهی تن، نیزه ماهی و انواع کوسه‌ها در آب‌های اقیانوس اطلس به ویژه در نزدیکی این جزیره یافت می‌شوند. رابسون به این نقطه دور افتاده و البته با چشم اندازی زیبا رفته است تا مهارت‌های ماهیگیری خود را در نبردی هیجان‌انگیز و نفس‌گیر با سایر ماهیگیران به آزمون بگذارد. یکی از تجربیات جالب رابسون در این سفر، شکار فریبا ماهی سیاه با دستان خالی است. این ماهیان کوچک و زیبا که به صورت دسته جمعی در نزدیکی ساحل این جزیره قابل مشاهده هستند، از پلانگتون گرفته تا مدفوع دلفین را برای تغذیه استفاده می‌کنند. در ادامه از شما علاقه‌‍‌مندان دعوت می‌کنیم با ما به تماشای این مستند جذاب بنشینید.

ماهیگیری با رابسون گرین در پاتاگونیا

ماهیگیری با رابسون گرین در پاتاگونیا

تعداد ویدئوها: 9

در مستند «ماهیگیری با رابسون گرین در پاتاگونیا» سفری خواهیم داشت به این سرزمین زیبا و چشم نواز در آمریکای جنوبی. رابسون گرین هنرپیشه، ترانه سرا، خواننده و مجری مشهور انگلیسی است و علاوه بر اینها در ماهیگیری نیز تبحر خاصی دارد. رابسون در ابتدا به ماهیگیری به عنوان یک سرگرمی و تفریح روزانه می‌نگریست اما با ورود به این دنیای جذاب پی برد که ماهیگیری چیزی بیشتر از اینهاست. وی که به اقصی نقاط جهان سفر نموده و انواع ماهیان را شکار کرده است، در مستند پیش‌روی برای مشاهده و صید برخی از ماهی‌ها به منطقه پاتاگونیا سفر می‌کند. منطقه وسیعی در آمریکای جنوبی که با زیبایی خیره کننده و وصف ناپذیرش از یخچال‌های طبیعی بزرگ و دریاچه‌های بلورین گرفته تا کوه‌های پوشیده از برف و دشت‌‌های پهناور شگفتی همگان را بر می‌انگیزد. در پایان این بازیگر معروف سینما و تلویزیون به شهر اوسوایا در استان تیرا دل فوئگو آرژانتین می‌رود. جنوبی‌ترین شهر جهان که می‌توان آن را آخرین نقطه دنیا نیز نامید. رابسون که به دنبال شکار بزرگ‌ترین خرچنگ‌های موجود در دریاهاست، در این سفر با چالش‌های گوناگونی روبرو شده و لحظات مهیجی را تجربه می‌کند. در ادامه توجه شما عزیزان را به تماشای این مستند دیدنی جلب می‌کنیم.

ماهیگیری با رابسون گرین در گینه‌نو

ماهیگیری با رابسون گرین در گینه‌نو

تعداد ویدئوها: 8

در مستند «ماهیگیری با رابسون گرین در گینه نو» با ما همراه باشید. رابسون در یکی دیگر از سفرهای ماجراجویانه‌اش به پاپوآ گینه نو، کشوری در شمال استرالیا می‌رود. این کشور در جنوب غربی اقیانوس آرام، شامل نیمه غربی گینه نو و تعدادی جزایر دور از ساحل معروف به مجمع الجزایر بیسمارک می‌باشد که بریتانیای نو بزرگ‌ترین جزیره در این مجموعه است. کشور پاپوآ گینه نو با تنوع بالای زیستی به سواحل و صخره‌های مرجانی‌اش شهرت دارد. در این سواحل انواع مختلف ماهیان از کوچک‌ترین تا غول پیکرترین آنها یافت می‌شود. ماهی مارلین که از خانواده نیزه ماهیان به شمار می‌رود یکی از ماهیان بزرگی است که رابسون در ساحل شهر رابائول در صید آن ناکام می‌ماند. این ماهی در بزرگ‌ترین حالت خود چیزی در حدود چهار متر طول دارد و آرواره بالایی آن به شکل یک نیزه در جلوی سر کشیده شده است. زمانیکه رابسون با طعمه‌های مصنوعی موفق به صید مارلین نمی‌شود، به استفاده از طعمه‌های طبیعی یعنی ماهی قزل آلای رنگین کمانی روی می‌آورد؛ هرچند که شکار یک قزل آلا نیز در این سفر برای رابسون به یک چالش بزرگ تبدیل می‌شود. به دام انداختن یک ماهی باراکودا (کوترماهیان)، بخش جذاب دیگری از سفر مهیج رابسون است. این نوع از ماهیان با اندازه بزرگ، ظاهر ترسناک و رفتار تهاجمی که دارند شناخته می‌شوند. باراکوتا با بدنی کشیده‌ تا حد زیادی مشابه مار بوده و دندان‌های نیش مانند آن به پیراناها شباهت دارد. گونه‌های مختلفی از این نوع ماهی همچون کوتر چشم درشت، ساده، دهان زرد و مواج نیز در سواحل خلیج فارس و دریای عمان یافت می‌شود. در ادامه شما را به تماشای این مستند دیدنی دعوت می‌کنیم.