دسته بندی ها:

دسته بندی ها

تمرینات کیک بوکسینگ

تمرینات کیک بوکسینگ

تعداد ویدئوها: 6

در دوره ویدیویی «تمرینات کیک بوکسینگ» با این هنر رزمی، تمرینات و همچنین حرکات رایج آن بیشتر آشنا می‌شوید. ورزش کیک بوکسینگ را می‌توان ترکیبی از رشته‌های کاراته، موی‌تای و بوکس دانست. این هنر رزمی مجموعه‌ای از حرکات هوازی و قدرتی را در برگرفته و به طور کلی افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه تناسب اندام را برای افراد به دنبال دارد. با اینکه اصطلاح کیک بوکسینگ از کشور ژاپن بر سر زبان‌ها افتاد، اما تاریخچه و ریشه اصلی آن به هنرهای رزمی تایلند و بوکس موی تای باز می‌گردد. در دهه 1960 میلادی یک طرفدار بوکس ژاپنی به نام اوسامو ناگوچی با الهام از موی تای تصمیم به ایجاد سبکی از مبارزه گرفت که در آن علاوه بر برخورداری از فنون کاراته، مبارز بتواند به طور کامل به حریف خود ضربه بزند. وی به مطالعه موی‌تای پرداخت و در نهایت با ترکیب این هنر رزمی با کاراتهِ فول کنتاکت و بوکس، سبکی به نام کیک بوکسینگ را معرفی نمود. کیک بوکسینگ در واقع از دو قسمت کیک به معنی ضربه پا و بوکسینگ به معنای مشت زدن تشکیل شده و ضربات مشت و پا را شامل می‌شود. از حرکات اصلی و رایج در این ورزش می‌توان به ضربات جب، کراس پانچ، هوک، آپرکات، لگد از جلو، لگد از پهلو و لگد دورانی اشاره کرد. تمرینات ورزش کیک بوکسینگ از جمله تمرینات کاردیو به همراه تمرینات قدرتی تقریبا تمامی عضلات بدن به ویژه عضلات شکم، ماهیچه‌های دو سر و سه سر بازو را تحت فشار قرار داده و موجب افزایش استقامت عضلانی می‌شود. در این دوره آموزشی با برخی از این تمرینات آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

آموزش کاراته

آموزش کاراته

تعداد ویدئوها: 62

کاراته نوعی هنر رزمی متعلق به جزایر ریوکیو است، جایی‌که امروز در اوکیناوای ژاپن قرار دارد. این رشته از ترکیب روش‌های جنگی بومی و محلی این منطقه معروف به ته (معنی تحت‌اللفظی: دست) با هنرهای رزمی چینی که در ژاپن به کنپو معروف است، پدید آمده‌است. در این سرویس با ما همراه شوید تا قدم به قدم مهارت‌های ورزش رزمی «کاراته» را در قالب مجموعه‌ای از ویدئوها آموزش ببینید. کاراته یک هنر رزمی مبتنی بر ضربه زدن است که از ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و تکنیک‌های دست باز مانند دست چاقویی تشکیل می‌شود. هنرجویان این رشته نیز «کاراته‌کا» نامیده می‌شوند.

فنون کاراته

فنون کاراته

تعداد ویدئوها: 30

کاراته یک ورزش رزمی است که با دست خالی و ضربه‌های سریع دست و پا اجرا می‌شود. این ورزش توسط بودیدهاراما که حدود ۵۲۵ سال قبل از میلاد مسیح می‌زیسته، ابداع شده است. امروزه تعداد هنرجویان کاراته در سراسر جهان بالغ بر ۵۰ میلیون نفر ‌است که با هدف دفاع شخصی به انجام این ورزش می‌پردازند. در این دوره شما فنون و تکنیک‌های این هنر رزمی را فرا می‌گیرید.

تاریخچه ورزش کاراته

تاریخچه ورزش کاراته

تعداد ویدئوها: 13

در دوره ویدیویی «تاریخچه ورزش کاراته» به چگونگی پیدایش و شکل‌گیری این هنر رزمی خواهیم پرداخت. کاراته یک نوع هنر رزمی پرطرفدار و محبوب در دنیاست که خاستگاه اصلی آن به جزیره اوکیناوای ژاپن باز می‌گردد. این ورزش در واقع بر مبنای ضربه زدن به حریف می‌باشد و ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و تکنیک‌های دست باز همانند دست چاقویی را در بر می‌گیرد. البته در برخی از سبک‌ها نیز فنون گلاویزی، قفل مفصل، پرتابی و مهار کردن نیز آموزش داده می‌شود. در قرن پانزدهم میلادی پس از تشکیل پادشاهی ریوکیو و به دنبال آن با به قدرت رسیدن شاه شوشین تمرین هنرهای رزمی و استفاده از سلاح (شمشیر) ممنوع اعلام شد و این قانون تا سده هفدهم ادامه یافت. این ممنوعیت سبب شد تا بسیاری از مردمان این منطقه به هنر مبارزه با دست خالی روی آورده و با ترکیبی از هنرهای رزمی چینی و بومی خود یک شیوه جدید مبارزه تحت عنوان Tōde (به معنی دست چینی) یا اوکیناوا-ته را پدید آورند. در قرن هجدهم سه سیستم مختلف از اوکیناوا-ته در سه روستای اوکیناوا تحت عنوان ناهاته، شوری‌ته و توماری‌ته ایجاد شد. استادان این سیستم‌های رزمی نقش بسیار مهمی را در شکل‌گیری کاراته امروزی ایفا نمودند. در اوایل قرن بیستم یکی از شاگردان استاد ایتوسو به نام گیچین فوناکوشی کاراته را به ژاپنی‌ها معرفی کرد و باشگاه‌های متعددی را ابتدا در توکیو و سپس در تمام دانشگاه‌های اصلی این کشور تأسیس نمود. این استاد برجسته به عنوان مبدع سبک شوتوکان و همچنین با لقب پدر کاراته مدرن شناخته می‌شود. در این دوره نام این رشته از دست چینی به دست خالی تغییر پیدا کرد که این تغییر نشان دهنده توجه مردم ژاپن به این ورزش و معرفی آن به عنوان یک هنر رزمی ژاپنی بود. پس از جنگ جهانی دوم اوکیناوا به یک قرارگاه نظامی مهم برای آمریکایی‌ها تبدیل شد و تا سال 1972 تحت تسلط آنان قرار داشت. در طول این سال‌ها نظامیان ساکن این منطقه به ورزش کاراته علاقه‌مند شدند و آن را زیر نظر استادان باتجربه‌ اوکیناوایی فرا گرفتند. این سربازان پس از بازگشت به آمریکا نیز به تمرین این هنر رزمی ادامه دادند که همین امر سبب گسترش کاراته در این کشور و سایر نقاط دنیا گردید. اوکیناوا امروزه مقصد اصلی بسیاری از کاراته‌کاها از کشورهای مختلف جهان است. کاراته‌کاهایی که به اوکیناوا سفر می‌کنند تنها به دنبال یک چیز هستند و آن هم چیزی نیست جز فراگیری هنر رزمی کاراته به شیوه‌ای اصیل و سنتی. با ما همراه باشید.

آموزش کیوشو

آموزش کیوشو

تعداد ویدئوها: 46

اگر به ورزش‌های رزمی علاقه‌مندید در این سرویس با ما همراه شوید. از طریق این مجموعه ویدئو شما با «کیوشو» که یکی از حرفه‌ای‌ترین سبک‌های دفاع شخصی است، آشنا خواهید شد. کیوشو عبارت است از علم بررسی نقاط حیاتی بدن انسان که به نقاط مرگ‌آور نیز شهرت دارند. کیوشو در حقیقت علم وارد کردن ضربه اصولی به این نقاط است که نیازمند دانش و آگاهی پیرامون علم فیزیولوژی یا اندام‌شناسی و نیز آگاهی علمی و عملی هنر رزم است.

کشتی آزاد- المپیک 2012

کشتی آزاد- المپیک 2012

تعداد ویدئوها: 8

در دوره جذاب ویدیویی «کشتی آزاد- المپیک 2012» با ما همراه باشید. مسابقات کشتی المپیک 2012 لندن در دو سبک آزاد و فرنگی از تاریخ 5 الی 12 آگوست در سالن اکسل شهر لندن برگزار گردید. ورزشکاران کشورهای مختلف که با کسب سهمیه به رقابت‎های کشتی آزاد المپیک لندن راه یافته بودند، برای تصاحب مدال طلای المپیک در وزن‎های 55، 60، 66، 74، 84، 96 و 120 کیلوگرم به روی تشک رفتند. نمایندگان کشتی آزاد کشورمان ایران نیز در تمامی اوزان این دوره از رقابت‌ها حضور داشته و برای به دست آوردن خوش‎رنگ‎ترین مدال مسابقات، به رقابت با حریفان خود پرداختند. حسن رحیمی، مسعود اسماعیل پور و مهدی تقوی کشتی‎گیران ایرانی اوزان 55، 60 و 66 کیلوگرم بودند که با قبول شکست از رقیبان از راه‎یابی به مراحل نهایی باز ماندند. در 84 و 120 کیلوگرم، احسان لشگری و کمیل قاسمی توانستند با پیروزی در دیدار رده‌بندی به مدال برنز المپیک دست یابند. اما درخشان‏ترین عملکرد را در بین دلیر مردان کشتی آزاد، صادق گودرزی، ورزشکار ملایری کشورمان به جای گذاشت که با شکست حریفانی از کشورهای بلغارستان، ازبکستان و مجارستان در فینال وزن 74 کیلوگرم برابر جردن باروز آمریکایی حاضر گردید. در دیدار نهایی، صادق گودرزی علی‌رغم تلاش فراوان در دو ست مغلوب کشتی‎گیر آمریکایی شد و به مدال نقره المپیک بسنده کرد. البته رقابت‎های کشتی آزاد المپیک 2012 لندن، برای ایرانیان با خاطره تلخی نیز همراه بود. جایی که رضا یزدانی در وزن 96 کیلوگرم، پس از شکست دادن کشتی‎گیران کشورهای روسیه و قرقیزستان به دیدار نیمه نهایی راه یافت؛ اما با مصدومیتی سنگین از ادامه مسیر باز ماند تا یکی از شانس‎های کشتی ایران در کسب مدال، وداع تلخی با المپیک لندن داشته باشد. در ادامه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره دعوت می‌کنیم.

کشتی فرنگی- المپیک 2012

کشتی فرنگی- المپیک 2012

تعداد ویدئوها: 4

در دوره ویدیویی «کشتی فرنگی- المپیک 2012» به رقابت‌های فینال فرنگی‎کاران ایرانی در المپیک لندن می‎پردازیم. مسابقات کشتی فرنگی المپیک لندن از تاریخ 5 الی 12 آگوست 2012، علاقه‎مندان و تماشاگران بسیاری را در سالن اکسل شهر لندن گردهم آورد. ورزشکاران کشورهای مختلف در اوزان 55، 60، 66، 74، 84، 96 و 120 کیلوگرم به میدان رفتند که نمایندگان کشورمان ایران نیز در تمامی وزن‎ها به جز در 74 کیلوگرم حضور داشتند. در وزن 55 کیلوگرم، حمید سوریان حریفانی از کشورهای قرقیزستان، مجارستان و دانمارک را از پیش‎رو برداشت و راهی فینال مسابقات شد. نابغه کشتی فرنگی ایران در دیدار نهایی نیز با روشن بایراموف روبرو گشت و با شکست دادن فرنگی‌کار جمهوری آذربایجان، مدال طلای المپیک را از آن خود کرد. امید نوروزی، دیگر دلاور مرد فرنگی‎کار کشورمان با نمایش‎ مقتدرانه خود توانست به فینال وزن 60 کیلوگرم راه یابد و با کسب مدال طلا، افتخاری بزرگ برای ایران به ارمغان آورد. همچنین نباید از کشتی‎های دلاورانه قاسم رضایی، ورزشکار وزن 96 کیلوگرم به سادگی گذشت؛ چرا که با طی مسیری بسیار دشوار و شکست فرنگی‌کارانی از ترکیه، ارمنستان، کوبا و روسیه مدال زرین المپیک را به دست آورد. در پایان مسابقات، علی‌رغم عدم کسب مدال توسط سایر ورزشکاران ایرانی در اوزان 66، 84 و 120 کیلوگرم، کاروان کشتی‌فرنگی کشورمان عملکرد فوق‌العاده‎ای را بر جای گذاشت و با کسب عنوان قهرمانی کشتی فرنگی ایران در المپیک 2012 لندن به کار خود خاتمه داد. با ما همراه باشید.

مسابقات بزرگان کشتی ایران

مسابقات بزرگان کشتی ایران

تعداد ویدئوها: 5

در دوره ویدیویی «مسابقات بزرگان کشتی ایران» با برخی از مشاهیر و اسطوره‎های کشتی کشورمان آشنا شده و رقابت‌های خاطره‌انگیز آنان را با یکدیگر مرور می‌کنیم. رشته ورزشی کشتی در کشورمان ایران از محبوبیت بالایی نزد مردم برخوردار است. همه ساله علاقه‎مندان بسیاری از مسابقات و رقابت‎های مختلف کشتی دیدن نموده و عده فراوانی نیز این ورزش جذاب را به صورت حرفه‎ای دنبال می‎کنند. چنین شوق و علاقه‎ای سبب شده تا در طول سالیان متوالی، نوابغ و اسطوره‎هایی در ورزش کشتی کشورمان ظهور کنند و بتوانند هم در عرصه داخلی و هم در رویدادهای بین‌المللی، نامی بزرگ برای خود کسب نمایند. البته یکی از خصوصیات ورزشکاران رشته کشتی در ایران، برخورداری از منش پهلوانی و رسم جوانمردیشان است که آنها را فارغ از کسب مدال‎ها و افتخارات گوناگون، در قلب و ذهن طرفداران جاودانه می‎کند. از جمله شاخص‎ترین کشتی‎گیران و ورزشکاران ایرانی که علاوه بر قهرمان بودن، لقب پهلوانی را نیز یدک می‎کشند، جهان پهلوان تختی نام دارد. شیوه زندگی و مرام غلامرضا تختی، وی را به نماد مردانگی و فروتنی تبدیل نموده است. در کارنامه ورزشی جهان پهلوان تختی افتخارات متعددی دیده می‌شود که از جمله آنها می‌توان به مدال طلای المپیک 1956 ملبورن، 2 مدال طلای قهرمانی جهان و کسب عنوان نخست در بازی‎های آسیایی 1958 توکیو اشاره کرد. همچنین از رسول خادم نیز می‌توان به عنوان یکی دیگر از کشتی‎گیران پرآوازه کشورمان نام برد. عناوین بین‌المللی وی در کنار اخلاق و رفتار فروتنانه، خادم را در بین کشتی‎گیران محبوب ایرانیان قرار داده است. ناگفته نماند دارنده مدال طلای المپیک 1996 آتلانتا و دو مدال طلای قهرمانی جهان در سال‎های 1994 و 1995، به مدت پنج سال ریاست فدراسیون کشتی ایران را برعهده داشته است. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره جلب می‌کنیم.

مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 65 و 97 کیلوگرم

مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 65 و 97 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 33

با تماشای دوره جذاب ویدیویی «مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 65 و 97 کیلوگرم» با ما همراه باشید. مسابقات ورزشی کشتی در المپیک ریو در دو سبک آزاد و فرنگی از چهاردهم تا بیست و یکم آگوست 2016 در سالن کاریوکا آرنا 2 با حضور نمایندگان کشورهای مختلف جهان برگزار شد. این کشورها از طریق کسب سهمیه المپیک به این تورنمنت بین‌المللی راه یافتند که از قدرتمندترین آنها می‎توان به ایران، روسیه، آمریکا، آذربایجان، ازبکستان و... اشاره کرد. در کشتی آزاد ورزشکاران پس از وزن کشی، در یکی از اوزان 57، 65، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم برای تصاحب مدال به روی تشک رفتند. تیم ملی کشتی ایران نیز در این دوره از مسابقات، با ترکیبی کامل از آزادکاران ایرانی در تمامی وزن‎ها حاضر شد و به امید کسب مدال به رقابت با حریفان پرداخت. در وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی، آزادکار پرآوازه کشورمان از شانس‎های اصلی قهرمانی در المپیک 2016 به شمار می‎رفت. یزدانی در مرحله مقدماتی، با اقتدار از سد حریفی از کشور ترکیه گذشت و پیروزی ارزشمندی را به دست آورد. اما در مرحله یک هشتم نهایی، در کمال ناباوری از ختاگ گازیموف آذربایجانی شکست خورد و با توجه به حضور گازیموف در فینال وزن 97 کیلوگرم، به دیدارهای شانس مجدد راه یافت. در دیدارهای شانس مجدد نیز نماینده ایران پس از کسب پیروزی در مرحله نخست، در دومین دیدار خود برابر کشتی‎گیر ازبکستانی، ضربه فنی شد و با خاطره‎ای تلخ به خانه بازگشت. در وزن 65 کیلوگرم نیز میثم نصیری، آزادکار زنجانی تیم کشتی کشورمان در همان بازی نخست نتیجه را به حریف بلغارستانی واگذار نمود و خیلی زود از دور رقابت‎ها کنار رفت. بدین ترتیب نمایندگان کشتی آزاد ایران در اوزان 65 و 97 کیلوگرم از راهیابی به مراحل بالاتر باز ماندند و موفق به کسب مدال نشدند. در ادامه توجه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره جلب می‌کنیم.

مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 57 و 74 کیلوگرم

مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 57 و 74 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 22

در دوره ویدیویی «مسابقات کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 57 و 74 کیلوگرم» رقابت‎های آزادکاران ایران و سایر شرکت کنندگان حاضر در این دوره از بازی‌ها را تقدیم حضورتان خواهیم نمود. مسابقات رشته ورزشی کشتی در بازی‎های المپیک 2016 در دو سبک آزاد و فرنگی از تاریخ 14 الی 21 آگوست در سالن کاریوکا آرنا 2 شهر ریو دو ژانیروی برزیل برگزار شد. نمایندگان کشورهای مختلف برای مبارزه با حریفان و کسب مدال طلای المپیک به روی تشک رفتند که در این میان تنها تیم‎های ایران و روسیه با دستیابی به هر شش سهمیه خود در سبک آزاد و فرنگی، با ترکیبی کامل در رقابت‎ها حضور یافتند. در کشتی آزاد و در هر شش وزن 57، 65، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم، کشتی‎گیران شایسته کشورمان همگی از شانس‎های کسب مدال و از امیدهای اصلی کاروان ورزشی ایران برای درخشش در المپیک 2016 به شمار می‎رفتند. به عنوان نمونه در وزن 57 کیلوگرم، حسن رحیمی در مرحله نخست با قرعه استراحت روبرو شد و در یک هشتم نهایی، حریف ارمنستانی را با اختلاف زیاد از پیش‎رو برداشت. کار بزرگ دلاور مرد کشتی آزاد ایران در دیدار یک چهارم نهایی رقم خورد؛ جایی که با شکست ویکتور لبدوف از کشور روسیه، گامی بلند برای رسیدن به مدال طلا برداشت. اما در نیمه نهایی وی در جدال با ری هیگوچی با شکستی ناباورانه، رؤیای قهرمانی در این وزن را از دست داد. البته رحیمی با ضربه فنی کردن کشتی‌گیر کوبایی در دیدار رده‌بندی، با مدال برنز مسابقات به کشورمان بازگشت. حسن یزدانی، جوان خوش آتیه مازندرانی، دیگر نماینده آزادکار ایران در وزن 74 کیلوگرم بود که با شکست حریفانی از کشورهای هائیتی، ترکیه و قزاقستان، در فینال با انور گدویف روبرو شد. کشتی‎گیر روسی که با حذف جردن باروز آمریکایی و جبرئیل حسن‌اف به دیدار نهایی راه یافت، حریفی سرسخت برای یزدانی محسوب می‎گشت. در بازی پایانی، ابتدا انور گدویف با 6 امتیاز از نماینده کشورمان پیش افتاد تا خطر از دست دادن طلای رقابت‎ها در نزد ایرانیان احساس شود؛ اما یزدانی با نمایشی فوق العاده، بازگشتی به یادماندنی را در تاریخ کشتی آزاد بر جای گذاشت و مدال رنگین المپیک 2016 ریو را برای کاروان کشتی به ارمغان آورد. با ما همراه باشید.

کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 86 و 125 کیلوگرم

کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 86 و 125 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 26

با تماشای دوره ویدیویی «کشتی آزاد المپیک 2016 ریو- وزن 86 و 125 کیلوگرم» همراه ما باشید. در المپیک 2016 ریو، کاروان کشتی آزاد ایران دارای نمایندگان شایسته‎ای بود که برای افتخارآفرینی با پرچم کشورمان بر روی تشک رفتند. این بازی‎ها در وزن‎های 57، 65، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم برگزار شد و کشتی‎گیران کشورهای مختلف در آن به رقابت پرداختند. در وزن 125 کیلوگرم کمیل قاسمی، آزادکار تیم کشتی ایران از شانس‎های اصلی کسب مدال طلا در این وزن به شمار می‎رفت. کشتی‎گیر جویباری کشورمان با آغاز رقابت‎ها، نمایندگان کشورهای کانادا، مصر و گرجستان را شکست داد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. حریف قاسمی در این دیدار، ترول دلاگنف آمریکایی بود که دلاور مرد ایرانی با نمایشی خیره کننده، 10 بر 0 شکست سنگینی را به حریف تحمیل نمود و راهی فینال وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد گشت. در رقابت فینال، نماینده کشورمان ورزشکار ترکیه، طاها آکگول را برابر خود دید که در طی رقابتی سخت و نفس‎گیر، قاسمی حریف آکگول نشد و به مدال نقره المپیک ریو بسنده کرد. از دیگر اوزان بازی‎های المپیکی نیز می‎توان به وزن 86 کیلوگرم اشاره کرد که با حضور علیرضا کریمی از ایران همراه بود. نماینده کشورمان در دور نخست بازی‎ها با کشتی‎گیر تونسی رقابت نمود و توانست با برتری قاطع 9 بر 0 به مرحله بعدی مسابقات راه یابد. کریمی سپس حریف بلغارستانی را با نتیجه 7 بر 2 پشت سر گذاشت اما در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب آزادکار آمریکایی گشت و از رسیدن به مراحل بالاتر و کسب مدال المپیک بازماند. در ادامه شما را به تماشای ویدیوهای این دوره دعوت می‌کنیم.

کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 85 و 130 کیلوگرم

کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو- وزن 85 و 130 کیلوگرم

تعداد ویدئوها: 44

در دوره ویدیویی «کشتی فرنگی المپیک 2016 ریو - وزن 85 و 130 کیلوگرم»با ما همراه باشید. کشتی از جمله ورزش‌های محبوب بازی‎های المپیک 2016 ریو در دو سبک آزاد و فرنگی با حضور نمایندگان کشورهای مختلف برگزار شد. هر یک از کشتی‎گیران پس از وزن کشی، در اوزان مختلفی قرار گرفتند و برای کسب مدال بر روی تشک رفتند. وزن‎های تعیین شده در رقابت‎های کشتی فرنگی المپیک ریو شامل 59، 66، 75، 85، 98 و 130 کیلوگرم بوده که کاروان کشتی ایران با ترکیبی کامل از فرنگی‎کاران تمامی اوزان راهی مسابقات شد. در وزن 85 کیلوگرم از این رقابت‌ها، حبیب الله اخلاقی برای افتخارآفرینی بر روی تشک رفت. کشتی‎گیر ایرانی در دور نخست بازی‎ها با حریفی از کشور سوئد رقابت کرد و پیروزی مقتدرانه‎ای را به دست آورد. پس از این مسابقه، وی در مرحله یک هشتم نهایی برابر داویت چاکوتادزه روس قرار گرفت که با ضربه فنی شدن توسط حریف از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند. اخلاقی در دیدارهای شانس مجدد نیز نتوانست به مسابقه رده‌بندی راه یابد و بدون کسب مدال با المپیک ریو خداحافظی نمود. از دیگر اوزان کشتی فرنگی المپیک 2016 می‎توان به وزن 130کیلوگرم اشاره کرد. بشیر باباجان زاده، نماینده کشورمان ایران در این وزن برای کسب مدال باید از سد حریفان قدرتمندی می‎گذشت. فرنگی‎کار بابلی تیم کشتی ایران، در دیدار نخست خود حریف چینی را با نتیجه 3 بر 1 شکست داد؛ اما در مرحله یک چهارم نهایی از ادوارد پوپ آلمانی شکست خورد و دستش از رسیدن به مدال المپیک کوتاه ماند. در نتیجه نمایندگان کشتی فرنگی ایران در وزن‎های 85 و 130 کیلوگرم بدون کسب مدال و عنوانی به خانه بازگشتند و عملکرد مناسبی را در این بازی‎ها از خود نشان ندادند. در ادامه از شما علاقه‎مندان به ورزش کشتی دعوت می‎کنیم همراه با ما به تماشای ویدیوهای این دوره بنشینید.