مسابقات دو و میدانی المپیک 2012- دو 100 متر

7 ویدیو

مدت دوره: 0 ساعت و 34 دقیقه

مسابقات دومیدانی المپیک 2012 - دو 100 متر-1

00:05:16

رایگان

مسابقات دومیدانی المپیک 2012 - دو 100 متر-1

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

مسابقات دو سرعت المپیک 2016

مسابقات دو سرعت المپیک 2016

تعداد ویدئو: 2

در دوره ویدیویی «مسابقات دو سرعت المپیک 2016» شما را به تماشای رقابتی جذاب و هیجان‌انگیز دعوت می‌کنیم. مسابقات دو و میدانی دو 100 متر بازی‌های المپیک تابستانی 2016 ریو، 13 تا 14 آگوست 2016 با حضور 8 شرکت کننده در ورزشگاه المپیک ژائو هاولانژ "Joao Havelange" ریودوژانیرو برزیل برگزار شد. یوسِین بولت "Usain Bolt" تند‌باد سرشناس جاماییکایی و عنوان‌دار المپیک 2012 لندن (Winning time 9.63s)، به دنبال تبدیل شدن به اولین مرد شکست‌ناپذیری است که توانسته قهرمانی سه المپیک دوی 100 متر را به‌ دست آورد. در فینال این رقابت حساس و نفس‌گیر، یوسین بولت جاماییکایی با ثبت زمان 9 ثانیه و 81 صدم ثانیه، باری دیگر با شایستگی هرچه تمام‌تر قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کرد. جاستین گاتلین "Justin Gatlin" دونده کهنه‌کار و مشهور آمریکایی، با ثبت زمان 9 ثانیه و 89 صدم ثانیه به مقام دوم دست یافت و آندری ده گراس "Andre De Grasse" از کانادا با ثبت زمان 9 ثانیه و 91 صدم ثانیه در جایگاه سوم قرار گرفت. یکی از سریع‌ترین دوندگان مشهور دنیا یوسین بولت نام دارد. وی 21 آگوست 1986 در شروود کانتنت جاماییکا "Sherwood Content-Jamaica" به دنیا آمد. یوسین تیز‌پای افسانه‌ای ملقب به رعدو برق، رکورددار کنونی (2017) و قهرمان المپیک دو 100 متر و 200 متر دنیاست. از مهم‌ترین افتخارات او می‌توان به کسب 8 مدال طلای المپیک، 11 مدال طلای قهرمانی جهان و مدال نقره مسابقات قهرمانی IAAF World Relays اشاره کرد. اسطوره سرعت دنیا بعد از حضور در مسابقات جهانی 2017 لندن و کسب مدال ارزشمندی دیگر، از دنیای حرفه‌ای دو و میدانی خداحافظی کرد. از شما علاقه‌مندان به ورزش دو و میدانی و قهرمانان شایسته آن دعوت می‌کنیم تماشای ویدیوهای این دوره مهیج را از دست ندهید.

مسابقات دو و میدانی لیگ الماس- دو 100 متر

مسابقات دو و میدانی لیگ الماس- دو 100 متر

تعداد ویدئو: 4

در دوره ویدیویی «مسابقات دو و میدانی لیگ الماس- دو 100 متر» با ما همراه باشید. دو و میدانی "Sport of Athletics" مادر تمام رشته‌های ورزشی، پیشینه‌ای به قدمت 776 سال پیش از میلاد مسیح دارد و نخستین نشانه‌های آن به المپیک باستانی یونانیان باز می‌گردد. مسابقات مختلف دو و میدانی از جمله مسابقات المپیک این رشته ورزشی زیر نظر فدراسیون جهانی دو و میدانی "IAAF" که در سال 1912 تاسیس شد برگزار می‌گردد. ورزشکاران این رشته در مواد مختلف از جمله دو سرعت، نیمه استقامت، استقامت، امدادی، پرش، پرتاب و رشته‌های ترکیبی در مسابقات حضور می‌یابند. شرکت‌کنندگان این رشته به صورت انفرادی و یا تیمی در فضای باز و یا سالن به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. لیگ جهانی الماس "Diamond World League" از سال 2010 جایگزین لیگ طلایی (که از سال 1998 برگزار می‌گشت) شد. هر ساله 14 شهر جهان میزبانی مسابقات جهانی این لیگ را با حضور 32 ورزشکار زن و مرد برعهده دارند. ششمین دوره از این رقابت‎‌ها در ماده 100 متر مردان، سال 2016 با میزبانی شهرهایی همچون پاریس، استکهلم، لوزان، بروکسل، رم و موناکو برگزار گردید. در این دوره ویدئویی شما شاهد 4 مرحله از این رقابت‌ها در شهرهای زوریخ، استکهلم، پاریس و لندن خواهید بود. در تاریخ 22 و 23ام ژوئن در هفتمین مرحله از این رقابت‌ها در شهر لندن جیمی ویکات "Jimmy Vicaut" توانست با ثبت زمان ده ثانیه و دو صدم‌ثانیه جایگاه نخست را از آن خود کند. همچنین در 27 آگوست نهمین مرحله از این رقابت‌ها در شهر پاریس برگزار گردید. بن یوسف میت "Ben Youssef Meite" دونده کشور ساحل عاج توانست با زمان 9 ثانیه و 96 صدم‌ثانیه، زودتر از سایر رقبا از خط پایان بگذرد. در مجموع آسافا پاول "Asafa Powell" از کشور جامایکا با کسب 26 امتیاز توانست عنوان قهرمانی دوی 100 متر لیگ الماس سال 2016 مردان را از آن خود کند. همچنین بن یوسف میت "Ben Youssef Meite" و آکانی سیمبین "Akani Simbine" به ترتیب با امتیاز 24 و 18 در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. شما علاقه‌مندان به ورزش دو‌ و میدانی را به تماشای ویدئوهای این دوره دعوت می‌کنیم.

مسابقات دو و میدانی المپیک 2012- دو 100 متر

مسابقات دو و میدانی المپیک 2012- دو 100 متر

تعداد ویدئو: 7

در دوره ویدیویی «مسابقات دو و میدانی المپیک 2012- دو 100 متر» با ما همراه باشید. ورزش دو و میدانی "Sport of Athletics" مجموعه بزرگی از انواع رشته‌ها از جمله پرتاب (دیسک، چکش و...)، پرش (طول، ارتفاع، سه گام و...)، دو (سرعت، ماراتن، استقامت، نیمه استقامت و...) و رشته‌های ترکیبی را در بر می‌گیرد. پیشینه ورزش دو و میدانی به نیازهای اولیه انسان برای دفاع و حفاظت از خود و همینطور شکار کردن باز می‌گردد. نقاشی‌های حک شده بر روی اشیای به جا مانده از دوران باستان تاریخچه این ورزش را به چیزی در حدود 776 سال پیش از میلاد مسیح می‌برد. بیشتر رشته‌های ورزش دوو میدانی به صورت انفرادی انجام شده و برخی از آنها از جمله دو امدادی که امتیاز آن به صورت تیمی محاسبه می‌گردد. در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، قوانین و اصول این رشته ورزشی به صورت مدون، در اروپای غربی و آمریکای شمالی شکل گرفت. از سال 1912 نیز فدراسیون بین‌المللی دو و میدانی "IAAF" برای برگزاری رسمی این مسابقات تاسیس شد. مسابقات المپیک 2012 لندن در رشته دو و میدانی و ماده 100 متر مردان، درحالی برگزار شد که کشورهایی همچون آمریکا، نیجریه، جامایکا و بریتانیا دوندگان بیشتری را نسبت به سایر کشورها برای این مسابقات فرستاده بودند. همچنین رضا قاسمی دونده (ماده 100 متر سرعت) کشورمان نیز در این مسابقات حضور داشت. در مراحل مقدماتی، دوندگان دو کشور آمریکا و جامایکا از جمله تایسون گای "Tyson Gay"، جاستین گاتلین "Justin Gatlin"، آسافا پاول "Asafa Powell" و یوهان بلیک "Yohan Blake" خوش درخشیدند و زودتر از رقبا از خط پایان گذشتند. در نهایت در فینال این دور از رقابت‌ها، یوسین بولت "Usain Bolt" با زمان 9 ثانیه و 63 صدم‌ثانیه بار دیگر عنوان نخست را از آن خود کرد. یوهان بلیک با اختلاف 12 ثانیه از وی در جایگاه دوم و جاستین گتلین با زمان 9 ثانیه و 79 صدم‌ثانیه در جایگاه سوم ایستاد. یوسین بولت، دونده دو سرعت که سریع‌ترین مرد جهان لقب گرفته است، افتخارات بسیاری از جمله 8 مدال طلای مسابقات المپیک و 11 عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد. رکورد دو 100 و 200 متر تاکنون (2017) دراختیار این ورزشکار پرافتخار است. شما عزیزان را به تماشای لحظات جذابی از این رقابت‌ها در ویدئوهای پیش روی دعوت می‌کنیم.

مسابقات دو و میدانی المپیک 2016- دو ماراتن

مسابقات دو و میدانی المپیک 2016- دو ماراتن

تعداد ویدئو: 5

در دوره «مسابقات دو و میدانی المپیک 2016- دو ماراتن»، شما را به تماشای صحنه‌های جذابی از این رقابت‌ها دعوت می‌کنیم. ورزش دو و میدانی از رشته‌های مختلفی از جمله دو سرعت، استقامت، پرتاب دیسک، چکش، پرش طول، سه گام، ورزش‌های ترکیبی و ... تشکیل شده است. دو ماراتن یکی از شاخه‌های دو استقامت است که نام آن برگرفته از نبرد ماراتن در کشور یونان می‌باشد. دوندگان در این رشته باید مسافت تقریبی 42 کیلومتر و 195 متر را تا خط پایان طی کنند. عوامل مختلفی از جمله ارتفاع، دما، رطوبت هوا، جنس و شیب جاده در مسابقات دو ماراتن نقش دارند. دنیس کیپراتو کیمتو "Dennis Kipruto Kimetto" کنیایی با زمان 2 ساعت و 2 دقیقه و 57 ثانیه تاکنون (2017) در این رشته رکورددار است. مسابقات المپیک 2016 ریو در رشته دو و میدانی مردان، به مدت 10 روز از تاریخ 12ام تا 21ام ماه اوت در پونتال (Pontal)، ورزشگاه المپیک ژائو هاولانژ (Joao Havelange Olympic Stadium) و سامبادروم (Sambadrome) ریودوژانیرو برگزار گردید. رقابت دو مارتن در آخرین روز از این مسابقات با حضور 95 دونده از سراسر جهان در حالی برگزار شد که هوای شهر ابری و زمین با بارش باران اندکی خیس بود. شرکت کنندگان در مسیر سامبادروم از بخش ساحلی و زیبای Botafogo گذر ‌کردند. در پایان این رقابت الیود کیپچوگه "Eliud Kipchoge" دونده کنیایی توانست با زمان 2 ساعت و 8 دقیقه و 44 ثانیه عنوان قهرمانی المپیک 2016 ریو در رشته دو ماراتن را از آن خود کند. فییسا لیلسا "Feyisa Lilesa" از اتیوپی با اختلاف یک دقیقه و 10 ثانیه در جایگاه دوم و در نهایت گلن راپ "Galen Rupp" آمریکایی با زمان 2 ساعت و 10 دقیقه و 5 ثانیه در جایگاه سوم ایستاد. در ادامه از شماعلاقه‌مندان به ورزش دو و میدانی به‌ خصوص دو ماراتن دعوت می‌کنیم به تماشای ویدئوهای این دوره جذاب و دیدنی بنشینید.